Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024 (edycja IV)

13.05.2024 12:45
      Drodzy Rodzice!

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy" (Edycja IV), którego głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie (sztuka, kultura lokalna, społeczna, kultura słowa i kultura innych narodów.

Autorami projektu są: Paulina Berkowska oraz Mariusz Berkowski

Moduł I - W krainie muz

13.05.2024 13:02
      W tym module dzieci z naszego przedszkola zrealizowały następujące zadania:

"SPOTKANIA Z MUZYKĄ" - dzieci ze wszystkich grup wiekowych cyklicznie uczestniczyły w koncertach muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na terenie naszej placówki. Na koncerty dzieci zawsze ubierały się odświętnie. Miały okazję posłuchać muzyki poważnej granej na żywo, poznać nazwy i brzmienie instrumentów.

"PODRÓŻ DO KRÓLESTWA DŹWIĘKÓW" - najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na koncert wiosenny do iławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów granych przez starszych kolegów.

"WŚRÓD NOCNEJ CISZY" - dzieci z grup "Sówki" oraz "Tygryski" zorganizowały przedstawienia bożonarodzeniowe połączone z koncertem kolęd i pastorałek dla rodziców. Dzieci zaprezentowały umiejętności aktorskie i wokalne wprowadzając wszystkich w błogą, świąteczną atmosferę.

"MUZYKA NIE ZNA GRANIC" - dzieci z grupy "Tygrysków" uczestniczyły w przeglądzie piosenki obcojęzycznej organizowanej przez zaprzyjaźnione przedszkole. Przedszkolaki wykonały piosenkę "I'm so happy" reprezentując przy tym nasze przedszkole.

"TANECZNYM KROKIEM" - dzieci uczestniczące w zajęciach muzyczno-ruchowych przygotowały i zaprezentowały podczas "Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańców z Całego Świata" taniec hiszpański. Dziewczynki ubrane w przepiękne stroje, przybliżyły zebranym kulturę Hiszpanii.

"Z WIZYTĄ W TEATRZE" - dzieci z najstarszych grup wybrały się do iławskiego Kinoteatru na spektakle pt.: "Czarodziejskie słowa" oraz "Baśniowe granie".

"BĘDĘ AKTOREM" - dzieci z grupy "Sówek" uczestniczyły w przeglądzie teatralnym "Kurtyna w górę" prezentując przedstawienie pt.: "O środowisko dbamy". Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na deskach iławskiego kinoteatru zachęcając jednocześnie do zachowań proekologicznych.

"KAMISHIBAI" - podczas spotkania z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie dzieci miały okazję obejrzeć historię o ptaszkach przedstawioną japońskim teatrem ilustracji.

"W KRAINIE LEGEND" - dzieci z grupy "Sówki" po wysłuchaniu i omówieniu legendy "O Złotej Kaczce" wykonały przepiękne ilustracje obrazujące treść opowieści.

"KINO WSPOMNIEŃ" - dzieci z grupy Kangurków i Króliczków uczestniczyły w zorganizowanym przez nas seansie filmowym ze starymi bajkami. Dzieci własnoręcznie wykonały bilety do kina i obejrzały bajki: "Reksio", "Bolek i Lolek", "Zaczarowany ołówek" oraz "Krecik". Przedszkolaki zwróciły uwagę na różnice między oglądanymi przez nie na co dzień bajkami, a bajkami z dawnych czasów - wolniejsza akcja, muzyka w tle i brak dialogów (gesty) głównych bohaterów.

"FILMOWA PRZYGODA" -

"DZIEŃ KROPKI" - dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Kropki - różnego rodzaju zabawach, pracach plastycznych wyzwalających kreatywność przedszkolaków.

Moduł II - Tu jest moje miejsce

13.05.2024 14:19
      W tym module dzieci z naszego przedszkola zrealizowały:

"WARSZTATY LUDOWE" - dzieci z grup: Króliczki, Kubusie, Biedronki oraz Kangurki wykonały wraz z zaproszonymi rodzicami tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe z naturalnych materiałów i masy solnej.

"PERŁY REGIONU" - dzieci z grupy Sówek i Biedronek odwiedziły pracownię i zaprosiły do naszego przedszkola lokalnego artystę rzeźbiarze - p. Marka Kałużę.

"TO WARTO ZOBACZYĆ" - dzieci z grupy Kangurków wybrały się na spacer, szukać w Iławie niecodziennych pomników. Na "Placu iławskich kolejerzy" dzieci znalazły i podziwiały zabytkową lokomotywę. Ta odrestaurowana lokomotywa jest symbolem iławskiej kolei i dużą atrakcją dla dzieci - o godz. 12:00 wydaje gwizd i puszcza parę z komina.

"DZIEŃ WSPOMNIEŃ I ZADUMY" - dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz, aby złożyć znicze pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

"ZNANI POLACY" -

"MOJE MIASTO DAWNIEJ I DZIŚ" - dzieci z grupy Kangurków, Kubusiów i Króliczków wybrały się nad jezioro Jeziorak, aby obejrzeć i porównać panoramę naszego miasta dawniej i dziś.

"DZIEŃ FLAGI" - dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Flagi. W cyklu zajęć patriotycznych wykonały przepiękne prace plastyczne z flagą w roli głównej.

"POLONEZA CZAS ZACZĄĆ" - dzieci 6-letnie z grupy Sówek i Tygrysków zatańczyły poloneza na uroczystym zakończeniu roku przedszkolnego.

Moduł III - Kocham, lubię, szanuję

17.05.2024 12:56
      W tym module dzieci z naszego przedszkola zrealizowały:

KODEKS DOBREGO ZACHOWANIA -

SIŁA BAJEK -

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO -

KOCHAMY BABCIE I DZIADKÓW -

MOJA RODZINA -

DZIEŃ RODZINY -

NIE MA DZIECI, SĄ LUDZIE -

KOCHAMY NASZĄ PLANETĘ -

ZIELEŃ W PIOSENCE - dzieci z grupy "Sówki" reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Ekologicznym organizowanym przez zaprzyjaźnione przedszkole.

BEZPIECZNI W SIECI - obchody Dnia Bezpiecznego Internetu - dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

• Moduł IV - Kultury świata

30.04.2024 12:48