• Dzień Pluszowego Misia

• W ubiegły piątek w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą pluszowego przyjaciela. Było mnóstwo atrakcji: zabawy, tańce, poczęstunki, prace plastyczne oraz poznawanie historii pluszowego misia.

• Teatrzyk „Ania, magia i sowa o magicznych słowach”

• W ubiegły czwartek dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów z grupy AKADA pt.: „Ania, magia i sowa o magicznych słowach”. Przedszkolaki przypomniały sobie znaczenie używania słów: „proszę”, „dziękuję” oraz „przepraszam” dzięki przygodom Ani, która nie szanowała zabawek i była niemiła dla innych.

• Spacer z policjantami na pobliskie skrzyżowanie 21.11.2023 r.

• We wtorek dzieci ze wszystkich grup wiekowych miały okazję pójść na niezwykły spacer w asyście Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Policjanci przypomnieli dzieciom zebranym na placu o bezpiecznych zasadach poruszania się w ruchu drogowym, które dzieci miały okazję utrwalić podczas części praktycznej czyli spaceru na pobliskie skrzyżowanie. Przed popularną "zebrą" każda grupa przystanęła cierpliwie, rozejrzała się w lewo, prawo, lewo, a następnie nie stwierdzając przeszkód przechodziła na drugą stronę ulicy pamiątajac o podniesieniu ręki, która mówi "stop samochodom - idą przedszkolacy".  Dziękujemy Policjantom za poświęcony nam czas i obiecujemy zachowywać się bezpiecznie.

• Nasadzenie kompensacyjne na terenie naszego przedszkola.

• Na terenie naszego  przedszkola dokonano nasadzenia kompensacyjnego w ramach budowy inwestycji nowego żłobka. W posadzeniu 24 drzew (m.in. klonów i grabów) uczestniczyła firma IPB.  Zrekompensowało to straty spowodowane wcześniejszą wycinką. Bardzo dziękujemy Inwestorom.

• Spotkanie z Instruktorem Stowarzyszenia Sportów Wodnych w Iławie

• Dzieci z grup Biedronki, Sówki i Tygryski miały niesamowitą okazję wziąść aktywny udział w spotkaniu z Instruktorem Stowarzyszenia Sportów Wodnych w Iławie, któremu towarzyszyła iławska maskotka Optyś. Dzieci poznały budowę najmniejszej łódki jakim jest optymistka, która zmieściła się w jednej ze sal przedszkolnych. Przy wspólnym śpiewie szanty dzieci z ochotą i zaangażowaniem wykonywały zadania wyznaczone przez instruktora. Dziękujemy za tak niesamowite wrażenia, za współną zabawę i rozbudzenie w nas zainteresowania żeglarstwem.

• Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

• W piątek 10.11.2023 roku w naszym przedszkolu uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki przepięknemu występowi dzieci z grupy „Sówki”, który wprowadził nas w patriotyczny nastrój, mieliśmy okazję utrwalić sobie wygląd i znaczenie polskich symboli narodowych. Wstęp został przygotowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z Kulturą Mi Do Twarzy" - edycja IV. Dokładnie o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach uczestnictwa w akcji "Szkoła do hymnu 2023".

• Koncert Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

• W ubiegły wtorek w naszym przedszkolu miał miejsce koncert z udziałem muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Dzieci miały okazję poznać wygląd i brzmienie instrumentów, jak równieź posłuchać wykonywanych utworów. Przedszkolaki bardzo chętnie i entuzjastycznie włączyły się w to muzyczne wydarzenie.

• Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

• 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. W tym dniu przedszkolaki samodzielnie komponowały swoje kanapki. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie, nie bały się próbować nowych smaków. Było to ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.