• Jakie cechy powinien mieć idealny chłopak? - Obchody Dnia Chłopaka

• "Jakie cechy powienien mieć idealny chłopak?" - nad takim pytaniem zastanawiały się wszystkie przedszkolaki podczas obchodów Dnia Chopaka w naszym przedszkolu. Dzieci najczęściej wymienały takie cechy jak silny, koleżeński, odważny, swoje spostrzeżenia bowiem opierały na ulubionych postaciach z bajek i baśni. Tym samym przybliżałyśmy dzieciom świat bajek i baśni w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po stwierdzeniu, że w przedszkolu wszyscy chłopcy zasługują na miano idealnego było słychać gromkie "Sto lat!" w każdej z grup a dzień upłynął na prezentach, poczęstunkach, zabawach i uśmiechach :)

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały okazję wysłuchać czytanych bajek z ust nauczycielek oraz (co było nie lada atrakcją) innych pracowników przedszkola :)

• Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

• 26 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym są języki obce oraz poznać proste zwroty w tych językach.

• Przytul się do drzewa 2023

• Dzieci z naszego przedszkola włączyły się do akcji "Przytul się do drzewa". Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Nasze przedszkolaki pokazały, że kochają nasze polskie lasy i chronią je przed powstawaniem pożarów.

#straznicylasow

• KINO SFERYCZNE

• W dniu 20.09.2023 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci ze wszystkich grup wiekowych miały możliwość wzięcia udziału w niezwykłym seansie kina sferycznego na terenie naszego przedszkola.

• Obchody Dnia Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Tego dnia w naszym przedszkolu dzieci mogły się pochwalić swoimi umiejetnosciami i talentami wraz z innymi. A my każdego dnia - nie tylko w ten dzień - staramy się wzmocnić w dzieciach wiarę we własne umiejętności i możliwości.

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• Nasze przedszkole w tym roku w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przystąpiło do akcji NARODOWE CZYTANIE. Odbyła się ona w dwóch najstarszych grupach wiekowych w Sówkach i Tygryskach. W programie było oglądanie spotkania i czytania z Parą Prezydencką oraz zapoznanie dzieci z akcją jaką jest Narodowe Czytanie, odczytanie krótkiego fragmentu z dzieła "Nad Niemnem" dotyczącego Jana i Cecylii, quiz na temat wysłuchanego tekstu, oraz wykonanie pracy plastycznej rozwijającej kreatywność i wyobraźnię – „Portret Jana i Cecylii”.