• WNIOSKI NA WAKACJE 2023

• Rozpoczynamy składanie wniosków o korzystanie z opieki przedszkolnej w czasie wakacji 2023.

W naszym przedszkolu od 01.07.2023 r. do 31.07.2023 r. trwa przerwa wakacyjna ale nasi wychowankowie mogą korzystać z opieki przedszkolnej w Przedszkolu Miejskim nr 6 na ul. Wiejska 3.

wniosek_na_wakacje_2023_PM6.pdf

Nasze przedszkole pracuje w dniach 01.08.2023 r. do 31.08.2023 r.  - w tym terminie do przedszkola uczęszczać będą nasi wychowankowie oraz dzieci z PM nr 6.

wniosek_na_wakacje_2023_PM5.pdf

Prosimy o pobranie odpowiednich wniosków (ze strony internetowej pod powyższymi linkami lub u nauczycielek w grupach) - zgodnie z terminem i przedszkolem, do którego będzie uczęszczało Państwa dziecko. Prosimy o złożenie wypełnionych wszystkich wniosków w naszym przedszkolu do nauczycielek poszczególnych grup wiekowych w nieprzekraczalnym terminie do 26.05. 2023 r.

• Działania podjęte w ramach obchodów #Nocy Muzeów

• W naszym przedszkolu w dniach 5 - 19 maj 2023 podjęłyśmy różnorodne działania pod wspólnym hasłem związanym z #Noc Muzeów. W tym roku był0 to zainteresowanie dzieci sztuką plastyczną -  zarówno jej historią jak i współczesnością. Było to m.in:

- Galeria Małych Rąk - wystawa dorobku prac dzieci wykonanych różnorodną techniką.

- Architekci - budowanie z klocków miniaturki wybranego symbolu architektonicznego.

- Zakodowany obraz - stworzenie współnymi siłami dzieła na podobraziu.

- Olejowe odkrywanki - zabawa badawcza połączona z rozpoznawaniem i odtwarzaniem znanych dzieł malarskich.

- Sztuka ulicy - wycieczki w poszukiwaniu artystycznych form wyrazu street art'u, tworzenie własnej pracy na chodniku.

- Wirtualne spacery po muzeach - Zamku Królewski, Zamku w Malborku, Louvre Museum, Domu Kopernika,

- Słuchanie audiobajki i poznanie obrazu na podstawie którego powsała.

- Wycieczka do Galerii Jazzowej.

• "Sówki" i "Tygryski" w Starostwie Powiatowym

• W zeszłym tygodniu dzieci z grup: "Sówki" oraz "Tygryski" wybrały się z wizytą do pobliskiego Starostwa Powiatowego. Miały tam okazję poznać budynek, znajdujące się w nim wydziały oraz poznać niezwykle ważną dla naszego społeczeństwa pracę pracujących tam urzędników.

• OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

• W tygodniu poprzedzającym święta majowe dzieci z naszego przedszkola brały aktywny udział w zajęciach i zabawach zorganizowanych jak i dowolnych mających na celu utrwalenie znaczenia i wyglądu symboli narodowych. Każda z grup wykonała indywidualne flagi, z którymi dzieci przespacerowały się ulicami naszego miasta. Wzięły udział w prezentacji i przeglądzie piosenek patriotycznych oraz tańcow ludowych. Dzieci zapoznały się również ze związkiem państw europejskich jakim jest Unia Europejska, jej flagą, przynależącymi państwami i wysłuchały hymnu. Obejrzały prezentację dotyczącą Iławy, grdzie rozpoznawały znane sobie miejsca i oglądały pomniki pamięci.