• Tydzień obchodów "Roku Aleksandra Mądrego"

• W zeszłym tygodniu w przedszkolu obchodziliśmy "Tydzień Patrona Roku 2023 naszego miasta - Aleksandra Mądrego". Z tej okazji nasze przedszkolaki uczestniczyły w organizowanych w poszczególnych grupach konkursach matematycznych mających na celu promowanie matematyki wśród najmłodszych. Zorganizowano również „Dzień Matematyki” pod hasłem „Matematyka Królową Nauk”, w ramach którego dzieci uczestniczyły w szeregu gier i zabaw rozwijających umiejętności matematyczne. Tego dnia dzieci liczyły, rachowały, układały szeregi, kontynuowały rytmy, utrwalały znajomość cyfr, figur geograficznych, porównywały przedmioty ze względu na określoną cechę, budowały konstrukcje przestrzenne z różnego rodzaju klocków, a nawet samodzielnie robiły „zakupy”. Miały okazję uczestniczyć również w grach i zabawach dywanowych z elementami liczenia i odczytywania kodów oraz z wykorzystaniem „Magicznego dywanu”, tablicy interaktywnej czy klocków Nemi. Obchodziliśmy również „Dzień Doświadczeń”, podczas którego dzieci miały możliwość stawiać hipotezy oraz je weryfikować. Uczestniczyły w szeregu doświadczeń z matematyką i fizyką w tle. W ramach „Robotyki na wesoło” dzieci miały okazję nabywać pierwszych doświadczeń z programowaniem i kodowaniem z wykorzystaniem robotów: PHOTON oraz FUNthon.

• Wiosenny koncert w Szkole Muzycznej

• W miniony czwartek grupy: "Biedronki", "Sowy" oraz "Tygryski" uczestniczyły koncercie wiosennym w Państwowej Szkole Muzycznej. Dzieci miały okazję poznać wygląd i brzmienie instrumentów oraz posłuchać muzyki na żywo.

• Koncert "Zakręconej Filharmonii" pt.: "Zaczarowany ogród"

• W czwartek 30.03.2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków z "Zakręconej Filharmonii" z koncertem pt.: "Zaczarowany ogród". Dzieci miały okazję poznać budowę i brzmienie trzech różnych rodzajów saksofonów: altowego, tenorowego oraz barytonowego.