• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Uczestniczyły one we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych, było również poszukiwanie skarbów, medale i pamiątkowe dyplomy. Zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości.

Zwieńczeniem tego dnia było oglądanie teatrzyku w wykonaniu profesjonalnych aktorów pt. "Psotka Dorotka".

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego. Ten zwyczajny mały punkt od wielu lat jest symbolem twórczej zabawy zmierzającej do odkrywania talentów, drzemiących w każdym z nas niezależnie od wieku. Kropka postawiona niedbale na czystej kartce przez małą, nieśmiałą dziewczynkę o imieniu Vashti spowodowała, że cały świat oszalał na jej punkcie. Jest to święto kreatywności, inwencji i nieszablonowego myślenia, odkrywania talentów i mocnych stron dziecka

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę.

Było po prostu KROPKOWO I RADOŚNIE.

• Zakończenie roku przedszkolnego

• Dnia 24 czerwca 2022r. odbyła się w naszym przedszkolu Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego.Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko mineło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej.

Za cały ten szczególny i wyjątkowy rok w imieniu Pani Dyrektor oraz Nauczycieli bardzo wszystkim dziękujemy.

Pragniemy w tym dniu podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku.

Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość, cierpliwość i za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.

Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

„Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

Teraz wakacje czekają nas”

• "KURTYNA W GÓRĘ"

• Grupa Tygryski z naszego Przedszkola 25.05.2022 r. wzięła udział w Przegladzie Teatralnym "Kurtyna w Górę", który odbył się w iławskim Kinoteatrze. Dzieci świetnie poradziły sobie występując pierwszy raz w życiu na tak dużej scenie. Doskonale wcieliły się w swoje role w przedstawieniu pt. "Spotkanie bajek" i otrzymały gromkie brawa.. Gratulujemy małym Artystom.

źródło zdjęć https://ick.miastoilawa.pl/aktualnosci/845-kurtyna-w-gore

• KONKURS PLASTYCZNY "PSZCZOŁA I PRZYJACIELE"

• Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie "Pszczoła i przyjaciele" organizowanym przez firmę KAREVA. Za zadanie mieliśmy ozdobić kartonowy ul według własnego pomysłu. Następnie odbyło się głosowanie na profilu Facebook sklepu budowlano-ogrodniczego PSB Mrówka Iława. To właśnie głosowanie niesamowicie przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom Przedszkola za poparcie i zaangażowanie - to właśnie dzięki Państwu zajęliśmy drugie miejsce i otrzymaliśmy rośliny o wartości 500 zł, które to już ozdabiają teren zielony wokół naszego przedszkola. Jeszcze raz nasze ogromne PODZIĘKOWANIA!!!!!!!!

• WNIOSKI NA WAKACJE 2022

• Rozpoczynamy składanie wniosków o korzystanie z opieki przedszkolnej w czasie wakacji 2022.

W naszym przedszkolu od 01.07.2022 r. do 31.07.2022 r. trwa przerwa wakacyjna ale nasi wychowankowie mogą korzystać z opieki przedszkolnej w Przedszkolu Miejskim nr 2 na ul. Kasprowicza 3.

PM_2_wniosek_na_wakacje_2022.pdf

Nasze przedszkole pracuje w dniach 01.08.2022 r. do 31.08.2022 r.  - w tym terminie do przedszkola uczęszczać będą nasi wychowankowie oraz dzieci z PM nr 2.

PM_5_wniosek_wakacje_22_.pdf

Prosimy o pobranie odpowiednich wniosków (ze strony internetowej pod powyższymi linkami lub u nauczycielek w grupach) - zgodnie z terminem i przedszkolem, do którego będzie uczęszczało Państwa dziecko. Prosimy o złożenie wypełnionych wszystkich wniosków w naszym przedszkolu do nauczycielek poszczególnych grup wiekowych w nieprzekraczalnym terminie do 27.05. 2022 r.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - to czego nauczymy dzieci na tym etapie jest niezwykle ważne, budujmy empatyczną postawę u dzieci na etapie przedszkola. W przedszkolu na znak solidarności z osobami z autyzmem „zrobiło się” niebiesko - symbolicznym kolorem autyzmu jest właśnie niebieski.

• Laureaci i uczestnicy konkursu plastycznego

• Został rozstrzygnięty międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Wiosenna panna - eko Marzanna" organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Iławie. Miło nam poinformować iż w kategorii wiekowej 3,4 latki I miejsce zajął Nikodem z grupy "Biedronki", natomiast w kategori wiekowej 5, 6 latki III miejsce zajęła Lena z Tygrysków. Laureatom i uczestkom serdecznie gratulujemy.

• Teatrzyk

• Po bardzo długiej przerwie do naszego przedszkola zawitał dzisiaj teatrzyk. Dzieci obejrzały spektakl "Jak zajączek Kickicek ratuje święta" w wykonaniu Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik". Spektakl  był pełen zabawnych zdarzeń i rymowanych dialogów, a całość wzbogaciła kolorowa dekoracja i kostiumy. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, dobrej zabawy i uśmiechu.