• Przedstawienie bożonarodzeniowe grupy "Sówki"

• Dzieci z grupy Sówki wystawiły przedstawienie bożonarodzeniowe pt.: "Święta w lesie" dla rodziców, zaproszonych gości z Urzędu Miasta oraz zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej nr 2 - klasy II d wraz z wychowawczynią p. Iwoną Drzymalską - Olszewską.

• GRUPOWE SPOTKANIA WIGILIJNE

• 16 grudnia odbyły się w poszczegolnych grupach wiekowych WIGILIE. Dzieci odświętnie ubrane czekały na gościa w czerwonym ubraniu i wielkim workiem wypełnionym prezentami. Kiedy nadeszła ta chwila z ogromnym zaciekawieniem i radością przywitaly Mikołaja, który każdemy z nich wręczył prezent. Następnie dzieci podtrzymując wigilijną tradycję przełamały się opłatkiem z każdym z grupy by następnie zasiąść do wigilijnej uczty - na słodko. Tradycyjne potrawy również znalazły się w tym dniu na stole - dzieci z ochotą zajadały barszcz i krokieta podczas uroczystego obiadu.

• DARY DLA SCHRONISKA

• Nasza zbiórka karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków z iławskiego schroniska dobiegła końca.

Składamy Państwu ogromne podziękowania za włączenie się w zbiórkę i okazane serce. Dzięki Państwa zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy karmę dla piesków i kotków oraz inne akcesoria. W środę (07.12.) zebrane dary zostały odebrane przez pracownika schroniska.

• Ubieranie choinki pod ratuszem

• W tym roku podczas ubierania choinki pod iławskim ratuszem nasze przedszkole reprezentowała grupa Tygrysków. Dzieci ozdobiły świąteczne drzewko ozdobami wykonanymi przez przedszkolaki ze wszystkich grup.

• Mikołajki - spotkanie z Mikołajem z Bibliotece Miejskiej

• 6.12.2022 r. dzieci z grupy Sówek wybrały się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z Mikołajem. Na miejscu czekały na nie niezwykle ciekawe atrakcje: zabawy w ubieranie bałwanków, układanie gigantycznych puzzli, ozdabianie choinki oraz oczywiście spotkanie z Mikołajem. Dzieci miały okazję opowiedzieć mu o swoich prezentowych marzeniach oraz zaśpiewać specjalnie przygotowaną piosenkę. Na koniec czekała na nie magiczna niespodzianka: deszcz cukierków! :)

• PACZKA DLA SENIORA

• Nasze przedszkole dołączyło do trzeciej już edycji iławskiej akcji PACZKA DLA SENIORA mającej na celu sprawienie radości samotnym potrzebującym ludziom w okresie świątecznym. Zebrane produkty trafiły do Seniorów pod opieką iławskiego MOPS -u, Stowarzyszenia Przystań i Spółdzielni Socjalnej Horyzonty oraz podopiecznych GOPS - u.

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji oraz za okazanie wsparcie i za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi.

Organizatorami akcji byli iławscy Wolontariusze: m.in. Aneta Brymerska,  Agata Wacławska, Robert Połeć i Radek Kamrowski.