• Dzień Pluszowego Misia

• 25.11 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy w każdej grupie niezwykłych gości - pluszowe niedźwiadki przyniesione z domów przez dzieci. Były zabawy, wyścigi, układanki, prace plastyczne, tańce i przytulasy. Dzieci kochają misie! :)

• ŚNIEŻNE ZABAWY

• Zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka i doskonały sposób na aktywność. Dlatego też wykorzystując aktualnie panującą śnieżną aurę dzieci ze wszystkich grup wiekowych wybrały się na plac aby oddać się śnieżnemu szaleństwu. Spora ilość białego puchu sprawiła im wiele radości. Zimowym zabawom nie było końca - dzieci rzucały się śnieżkami, biegały, tworzyły śnieżne budowle. Z ogromnym zaangażowaniem toczyły śniegowe kule.

• ZBIÓRKA MAKULATURY - WYNIKI KONKURSU

• Przedszkole nasze wzięło udział w konkursie ekologicznym zbiórki makulatury "Zbieramy papiery na..." organizowanym przez Związek Gmin Regionu Ostródzko - Iławskiego "Czyste Środowisko". Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew, dzięki temu na naszym koncie zostało zapisanych 1400 kg makulatury.WYNIKI: W konkursie zajęliśmy 21 miejsce na 56 placówek (1 wśród iławskich szkół i przedszkoli), które wraz z nami do niego przystąpiły, z wynikiem 10,07 kg na osobę.

Oficjalne wyniki konkursu „Zbieramy papiery na … „

Jeszcze raz dziękujemy za odzew.

• Obchody Narodowego Dnia Niepodległości - #SzkołaDoHymnu

• 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Tego dnia również wzięliśmy udział podczas uroczystego Apelu przygotowanego przez Tygryski w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Wszystkie dzieci o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie z pracownikami przedszkola odśpiewały 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - pamiętając o przyjęciu odpowedniej postawy po komendzie - BACZNOŚĆ. DO HYMNU. Apel poprzedziło zapalenie światełka pamięci przed pomnikiem znajdującym się na terenie naszego przedszkola - upamiętniającym generała Tadeusza Pełczyńskiiego.