• POWIATOWA AKCJA SADZENIA DRZEW MIODODAJNYCH

• Bardzo chętnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie i w tym roku wzięliśmy udział w Powiatowej Akcji Sadzenia Drzew Miododajnych, której organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. Dzieci z grup Kangurki i Tygryski wybrały się na parking przy Starostwie Powiatowym gdzie miały możliwość skorzystania z trzech stoisk: jedno przygotowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, gdzie m.in. wydawane były sadzonki drzew miododajnych,  drugie zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie a trzecie przez Stowarzyszenie Dzika Iława. Dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawostek na temat przyrody, życia pszczół i ogromnej roli drzew i łąk kwietnych dla nas wszystkich. Po powrocie do przedszkola na placu dzieci posadziły 3 sadzonki drzewek miododajnych, następnie wysłaliśmy @ z potwierdzeniem tego działania i w rezultacie otrzymaliśmy NAGRODĘ: domek dla owadów oraz 1 kg nasion łąki kwietnej. DZIĘKUJEMY :)

• CodeWeek 2022

• Dzieci z grupy Tygryski podjęły różne wyzwania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku odbywała się jubileuszowa bo 10 edycja tego wydarzenia.

• II ŚNIADANIE

• W naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup wiekowych ok. godziny 10.00 spożywają drugie śniadanie w postaci dawki witamin jaką są sezonowe owoce i warzywa. Dzieci w ten sposób kształtuja właściwe nawyki żywieniowe, pogłębiaja wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz przełamują niechęć do próbowania nowych smaków.

• ZABAWA SZTUKĄ - WYSTAWA P. AGATY TOPOLEWSKIEJ

• Dzieci z grup Sowy i Tygryski miały niepowtarzalną okazję wybrać się na wystawę pt. "W relacji", której autorką jest artystka z Iławy p. Agata Topolewska. Odbywała się  ona w niecodziennym miejscu jakim jest Wieża Ciśnień na osiedlu Podleśnym a dotyczyła m.in. relacji jaką jest dialog człowieka z naturą. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem oglądały prace p. Agaty, zadawały pytania i na koniec w piękny sposób podziękowały wręczając różę. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji przez te grupy Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką".

• 14.10.2022 r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 14 października w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci składały podziękowania całemu Personelowi za każdy wspaniały dzień spędzony w przedszkolu, za uśmiech, za trud i poświęcenie włożone w rozwój, opiekę oraz wychowanie. Dzieci z grupy Sówek zaprezentowały wspaniały program artystyczny. Prezentowane wiersze, piosenki i taniec sprawiły dużo radości wszystkim pracownikom przedszkola. Na zakończenie każdy otrzymał od dzieci własnoręcznie wykonany kwiatek, a od Pani Dyrektor wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, udanej pracy.

• Spotkanie z Panią Policjantką

• Przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się z Panią Policjantką, aby przypomnieć sobie zasady poruszania się pieszych po chodnikach i przejściach przez jezdnię.